Acad. Prof. Jeton Kelmendi PhD, President

Boografia e shkurtër Jeton Kelmendi, poet, dramaturg përkthyes letrar analist politik, profesor universitar, akademik dhe publicist, lindi më 1978 në Pejë. Shkollën fillore dhe të mesmen i kreu në vendlindje, ndërsa studimet...

Philippines Biographiya Prof. Dr. Jeton Kelmendi

Biographiya Prof. Dr. Jeton Kelmendi Makata, manlalaro, mamamahayag, tagasalin, publisher, isang propesor sa unibersidad at pang-akademiko. Ipinanganak sa lungsod ng Peja, Kosovo (1978), Nakompleto ni Jeton Kelmendi...

Nederlandse biografie Jeton Kelmendi

Prof. Dr. Jeton Kelmendi vertaald uit het engels Hannie Rouweler Dichter, publicist, toneelschrijver, vertaler, uitgever, professor aan universiteit en academicus. Jeton Kelmendi werd geboren in de stad...
433FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe