Bora Balaj boton romanin’Heshtja’

IWA Bogdani boton romanin Heshtja të aurores Bora Balaj. Ështe një roman interesant ku me kujdes trajton temen e dhunimeve te luftes se fundit...

Angjelina Marku “ Kohë për veten” botohet në Prishtinë

Këto ditë IWA Bogdani ka botuar librin me poezi ‘Kohë për veten‘ të poetes Angjelina Marku. Po e botojmë parathënien nga Violeta Allmuça. Parathënie Pas romanit të...

LIBRI “LIRIKË ME SHI”, I AZEM SHKRELIT Nga Petrit Palushi

LIBRI “LIRIKË ME SHI”, I AZEM SHKRELIT T.O Nga Petrit Palushi kopertina e librit lirike me shiPërmbledhja poetike “Lirikë me shi” është libri i parafundit i...

Poezi nga Maria Miraglia, Itali

Maria Miraglia, Itali Përktheu nga Anglishtja: Jeton Kelmendi Edukatore, poete, përkthyese, eseiste dhe veprimtare e paqes. Maria. A, Miraglia u lind dhe jeton në Itali por...

IWA Bogdani boton romanin “Kufiri I gjakut” i autorit Muharrem Kurti

“KUFIRI I GJAKUT” ROMAN CILËSOR I AUTORIT MUHARREM KURTI Dalja nga shtypi, i një romani cilësor, i autorit tashmë të dëshmuar, Muharrem Kurti, shënon një...

Jam Atjoni është libri i ri i botuar nga IWA Bogdani

LIBRI I RI “JAM ATJONI” BOTIM NGA EDITORIA “IWA BOGDANI” Shoqata Ndërkombëtare e Shkrimtarëve “IWA Bogdani”, me qendrat në Bruksel dhe Prishtinë, tashmë jep dhe çmimin letrar...

POEZIA E MUHARREM KURTIT PËRKTHEHET NË GJUHËN ITALIANE

POEZIA E MUHARREM KURTIT PËRKTHEHET NË GJUHËN ITALIANE Sapo ka dalë nga shtypi, libri me poezi ”Bel Dolore”, (Dhimbje e bukur) e përkthyer nga Valbona...

“NJË ARDHJE TJETËR”, libri me i ri i autorit Jeton Kelmendi

Libra të rijë Doli nga shtypi vëllimi më i ri poetik, i autorit Jeton Kelmendi “Një ardhje tjetër”, në edicionin IWA “BOGDANI”, maj 2020. Një vëllim...

Engjëll I. Berisha “ Heshtja i rrëfehet natës”. Botoi IWA Bogdani

Të jetosh me dhimbjen e poezisë Poezi, Engjëll I. Berisha “ Heshtja i rrëfehet natës”. Botoi IWA Bogdani, 2020, Prishtinë. Se sa jemi të ndjeshëm ndaj...

Poezi nga poeti i mirenjohur Dinos Koubatis, Greqi

DINOS KOUBATIS lindi ne Athine.Ai studioi per teater e filologji franceze dhe punoi si aktor e regjisor ne Greqi dhe jashte saj.Dinos Koubatis eshte...
434FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe