TË FUNDIT

BOTIMET

Nga Maxhun Osmanaj – (“Drita  e ditëve  të  zakonshme”, Kristine Doll, poezi, përkthyer  nga anglishtja, Jeton Kelmendi)

Një  dritë  e  kërkuar  me një  frymë  filozofike (“Drita  e ditëve  të  zakonshme”, Kristine Doll, poezi, përkthyer  nga...

(Padmaja Iyengar -Paddy: “POEZIA DHE UNË”, nga Prend Buzhala

DHUNTI TË FRYMËZIMIT: POEZIA DHE DASHURIA Nga Prend BUZHALA (Padmaja Iyengar -Paddy: “POEZIA DHE UNË”, poezi të përzgjedhura dhe të përkthyera...

IWA Bogdani boton: Agron Shele “Harresa e zogjve të erës”

Harresa e zogjve të erës Agron Shele Agron Shele ka lindur, më 07.10.1972, në fshatin Leskaj, Rrethi Përmet....
434FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

MË TË LEXUARAT

DIMRI I SHKËPUTJES SË MADHE Poezi nga Jeton Kelmendi

Foto: Ibrahim Rugova dhe Jeton Kelmendi 2002, Prishtinë DIMRI I SHKËPUTJES SË MADHE -- Ibrahim Rugovës-- S'të kam parë Kurrë Kaq të heshtur Guri ynë prej ari Të shkosh përtej vetvetes Matanë A...

Idetë, intuita dhe dashuria Jeton Kelmendi “ Thërras gjërat e harruara” poezi

Idetë, intuita dhe dashuria Jeton Kelmendi “ Thërras gjërat e harruara” poezi. Botoi “Rozafa”, Prishtinë, 2014. Shkruan: Engjëll I. BERISHA Intuita dhe udhëtimi me kohën, janë premisat kryesore...

Rexhep Hoti, Kosovë

Rexhep Hoti ka lindur në Krushë të Madhe më 12 Janar 1964. Ai ka mbaruar studimet në Universitetin e Kosovës për Letërsi dhe Gjuhë...