Lê Ngọc Ninh, Vietnam

Lê Ngọc Ninh, Vietnam member of IWA Bogdani  Le Ngoc Ninh is Doctor of mining science, his penname is Ngoc Le Ninh, given birth October 24th...

Biographiya ni Jeton Kelmendi, Philippines

Biographiya ni Jeton Kelmendi Prof. Dr. Jeton Kelmendi Makata, manlalaro, mamamahayag, tagasalin, publisher, isang propesor sa unibersidad at pang-akademiko. Ipinanganak sa lungsod ng Peja, Kosovo (1978), Nakompleto...

Disa mendime për poezinë e Jeton Kelmendit

Prof. Dr. Jeton Kelmendi Disa mendime për poezinë e Jeton Kelmendit Kjo poezi shfaq një qenësi, një gjuhë, një botë në përmasa shndërrimesh dhe përjetësie. Preferon...

Poems by Angjelina Marku, Kosovo

Poems by Angjelina Marku, Kosovo Translated from Albanian by: Jeton Kelmendi Vjenë, 24 shkurt 2019 DO NOT TELL ME Don’t tell me To breathe From your own villain Because I stuck I...

Muhammad Azram, Pakistan

Muhammad Azram, Pakistan Member of Iwabogdani  Poet and writer Muhammad Azram hails from Pakistan. He has emerged in the world of literature with no formal...
433FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

MEMBERS